سوالات متداول

انتخاب و جستجوی هتل

جواب

در صفحه اول سایت در کادر جستجو، هتل مورد نظرتان را تایپ کرده و تعداد شب و تاریخ اقامتتان را مشخص کنید.
پس از زدن دکمه جستجو در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود می‌توانید مشخصات هتل مثل تصاویر، توضیحات، امکانات و موقعیت آن را ببینید. در این صفحه هم چنین در گوشه سمت راست هتل‌های دیگری از مقصد نمایش داده می‌شود که می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را باهم مقایسه کنید.
برای مشاهده مشخصات و اطلاعات هر کدام از هتل‌ها بر روی هتل مد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه خود هتل شوید. در این صفحه می‌توانید موقعیت هتل، امکانات و خدمات و تصاویر هتل را مشاهده کنید.
در کادر انتخاب اتاق، نوع اتاق‌ها و قیمت آن‌ها ذکر شده است. قیمت‌های مشخص شده مطابق با قیمت‌های اصلی هتل است و نه تنها هیچ کارمزد و وجه اضافه‌ای از شما برای رزرو گرفته نمی شود بلکه برای رضایت بیشتر شما تخفیف‌هایی زیادی نیز در نظر گرفته شده است. اگر به صفحه هتل‌ها مراجعه کنید می‌بینید که معمولاً قیمت اصلی هتل خط خورده و به جای آن قیمت دیگری را با تخفیف نمایش می‌دهد. قیمتی که شما آن را برای رزرو هتلتان پرداخت می‌کنید.
ناگفته نماند که در پایین صفحه اول لینک راهنمای تصویری رزرو آورده شده است که با مطالعه آن می‌توانید به راحتی هتلتان را رزرو کنید.

جواب

تمام اطلاعات مربوط به هر هتل از طرف خود هتل اعلام شده است. این اطلاعات توسط کارشناسان، مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از تأیید صحت و سقم آن در سایت گذاشته می‌شود.

رزرو

جواب

یکی از دلایل زیر می‌تواند جواب این سؤال شما باشد:

  • هتل در حال مذاکره برای قرارداد تور است و با اینکه هتل خالی است درخواست‌های رزرو را تا زمان قطعی شدن تور تائید نمی‌کند.
  • ساعات یا دقایقی قبل از رزرو شما، ظرفیت تکمیل شده است.
  • رزرو شما با سایر رزروهای جدول رزرواسیون هتل مطابقت ندارد و احتمال تعویض اتاق یا خالی ماندن اتاق بین رزرو شما و سایرین وجود دارد. برای مثال تصور کنید شما از شنبه تا دوشنبه درخواست رزرو دارید و رزرو دیگری برای آن اتاق از سه شنبه تا جمعه وجود دارد. در اینجا بین رزرو شما و رزرو بعدی اتاق یک شب خالی و بلااستفاده می‌ماند و کسی برای آن درخواست رزرو ندارد. در اینجا رزرو شما از طرف هتل تأیید نمی‌شود.
  • رزرو شما در زمان پیک تعطیلات هتل است و هتل برای این ایام پکیج بندی خاص مانند سه شب یا چهار شب رزرو دارد.
  • موارد خاص امنیتی که از طرف هتل توضیحی برایش اعلام نمی‌شود؛ مانند هم زمانی با ورود افراد بلندپایه.
  • بروز خرابی در تأسیسات و سایر مشکلاتی که عموماً برای رزرو تاریخ‌های نزدیک اتفاق می‌افتد.
  • موارد دیگری که از کنترل مسئول پذیرش هتل خارج است.

جواب

امکان رزرو در هر لحظه از هر راهی وجود دارد اما در حال حاضر در ایران رزرو لحظه آخری (باقیمت بسیار پایین) برای هتل‌ها امکان‌پذیر نیست. شما به جای رزرو هتل به صورت لحظه آخری می‌توانید هتل را با تخفیفی قابل توجه از طریق وب سایت در هر زمانی رزرو کنید.

جواب

اینکه از طریق سایت هتلتان را رزرو کنید یا با تلفن، انتخاب با شماست. شما می‌توانید برای تماس مستقیم با این گروه هتل ها با یکی از شماره تلفن‌هایی که در صفحه تماس با ما آمده است تلفنی هتلتان را رزرو کنید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم که درخواست رزروتان را از وب سایت انجام دهید. چون با این روش ضمن اینکه با سرعت بیشتر و در زمان کمتری رزروتان انجام می‌شود، به جمع مشتریان خاص گروه هتل های سامیتا نیز اضافه می‌شوید.

جواب

زمانی که از طریق دکمه ورود، در بالای صفحه سایت وارد سایت شدید، در قسمت حساب کاربری من، در لیست کلیه رزروها، وضعیت همه رزروهایتان قابل مشاهده است. در این قسمت می توانید واچر رزروهایی که قطعی شده است را ببینید و یا چاپ کنید.

جواب

جواب این سؤال نیز در قسمت حساب کاربری شماست. در این قسمت می‌توانید رزروهای خود را مشاهده کنید و با کلیک بر روی قسمت "واچر" تأییدیه خود را بردارید.

جواب

بعد از ورود به سایت در قسمت حساب کاربری من، می‌توانید مراحل رزروهای خود را مشاهده کنید. در هر مرحله از رزروتان منتظر دریافت پیامک و ایمیل از طرف ما باشید.

جواب

در مرحله ثبت درخواست، در قسمت توضیحات، درخواست‌ها و انتظاراتتان از هتل را ثبت کنید. اگر هتل، درخواست شما را تائید کرد، موضوع در واچر شما ثبت می‌شود.
در صورتی که تأییدیه درخواست شما ذکر شده باشد خواسته شما در هتل عملی می‌شود؛ اما اگر درخواست شما، در تأییدیه ذکر نشده بود می‌توانید به صورت تلفنی از خدمات پشتیبانی وب موضوع را پیگیری کرده و درخواست کنید تا در تأییدیه شما ذکر شود.

جواب

بله. در مراحل رزرو می‌توانید درخواست رزرو چند اتاق را داشته باشید.

جواب

شما می‌توانید برای فرد یا افراد دیگری رزرو بگیرید اما در قسمت نام مسافر حتماً باید نام و مشخصات مسافر وارد شود.

جواب

این امکان در فصل‌ها و ماه‌های شلوغ و پرمسافر مثل شهریور و نوروز وجود ندارد؛ اما در زمان‌های دیگر درخواست خود را برای لیست انتظار ثبت کنید تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرند.

جواب

برای تماس تلفنی، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذکر شده در این صفحه با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

جواب

این کار را می‌توانید با تماس با کارشناسان فروش انجام دهید.

جواب

در قسمت پایین وب سایت هتل های نزدیک مکانهای مهم آمده است. ضمن اینکه در صفحه هر هتل موقعیت آن بر روی نقشه مشخص شده است.

جواب

رزروها از طریق این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و شماره تماس و یا پست الکترونیکی هیچ هتلی در گروه هتل های سامیتا ارائه نشده است؛ بنابراین اگر قصد دارید به طور مستقیم با هتل مکاتبه یا تماس داشته باشید باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

قوانین هتل

جواب

اطلاعات آدرس، نقشه و موقعیت جغرافیایی هتل بر روی تأییدیه رزرو شما یا همان واچر قید شده است. علاوه بر این شما می‌توانید اپلیکیشن موبایل سامیتا را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا راهنمای شما هم در رسیدن به هتل و هم برای پیدا کردن همه مکان‌های دیدنی مقصدتان در سفر باشد.

جواب

اگر مسافر در تاریخ رزرو شده به هتل مراجعه نکند؛ هتل، این رزرو را کنسل شده فرض می‌کند و هزینه شب اول برای شما شارژ می‌شود؛ بنابراین اگر بیش از 12 ساعت در ورود تأخیر داشته باشید حتماً موضوع را با کارشناسان فروش در میان بگذارید.

جواب

در اتاق‌هایی از هتل که این امکان وجود داشته باشد شما می‌توانید درخواست سرویس اضافه کنید. توجه داشته باشید که این امکان هزینه دارد و زمانی که آن را انتخاب می‌کنید هزینه آن برای شما ثبت می‌شود.
در هر هتل نوع سرویس اضافه متفاوت است؛ مثلاً تخت اضافه، تخت تاشو و ...

جواب

مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه برای افراد مقیم ایران و برای غیر ایرانی‌ها پاسپورت.
در ضمن، خانواده‌های ایرانی حتماً باید مدارک محرمیت خود را به همراه داشته باشند.

پرداخت

جواب

هزینه رزرو هتل خود را می توانید به چند صورت پرداخت کنید. در صورتی که رزرو شما به صورت آنلاین یا قطعی باشد. شما مستقیما به درگاه اینترنتی پرداخت متصل می شوید و می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید. اما در صورتی که برای هتلی در وب سایت درخواست بررسی امکان رزرو کردید، بعد از بررسی کارشناسان فروش شما می توانید به سه روش پرداخت خود را انجام دهید:
1- به صورت آنلاین پرداخت کنید.
2- وجه رزرو خود را به صورت انتقال وجه کارت به کارت پرداخت کرده و حداکثر تا زمان اعلام شده اطلاعات آن را ثبت کنید و سپس کارشناس فروش خود را در جریان بگذارید.
3- وجه سفارش خود را با مراجعه به شعب بانک به حساب شرکت واریز کنید و تا حداکثر زمان اعلام شده اطلاعات آن را ثبت کنید و حتما کارشناس فروش خود را در جریان بگذارید.

جواب

شما می‌توانید از طریق کارت بانک‌های ملت، ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا خرید اینترنتی خود را انجام دهید.

جواب

شما می‌توانید از تمام کارت‌های بانکی که به شبکه شتاب متصل باشند برای پرداخت اینترنتی اقدام کنید.

جواب

در صورتی که کارت پول ندارید می‌توانید وجه را به حساب وب سایت واریز کرده، به صورت تلفنی به کارشناسان رزرو خود اعلام کنید و یا با کارت پول شخص دیگری پرداخت اینترنتی خود را انجام دهید.

جواب

در صورتی که بعد از دریافت پیام، پرداخت نکنید رزرو شما به طور اتوماتیک منقضی می‌شود. هر چند بعد از این زمان در صورتی که این درخواست منقضی شده باشد می‌توانید از بخش پیگیری رزرو مجداً وارد شوید و درخواست بررسی مجدد کنید. البته ممکن است در بررسی مجدد مبلغ رزرو تغییر کند پس بهتر است رزرو خود را با سرعت کامل کنید.

جواب

این گروه هتل ها با ارائه بیشترین تخفیف جهت رزرو اینترنتی هتل ها در راستای رضایت هرچه بیشتر مسافران گام برمیدارد، لذا برای حفظ و ذخیره اتاق درخواستی شما جهت اقامت در هتل بایستی با هتل تسویه حساب نماید، بنابراین شما باید کل هزینه را به وب سایت پرداخت نمایید.

قیمت

جواب

در بیشتر مواقع هزینه‌ای که شما برای رزرو هتل پرداخت می‌کنید شامل صبحانه نیز می‌شود. در صورتی که این موضوع در مورد هتل انتخابی شما صدق نکند در قسمت امکانات صفحه هتل، این موضوع مشخص شده است و هزینه صبحانه جداگانه در هتل از شما گرفته می‌شود.

جواب

در قسمت امکانات هر هتل به این موضوع اشاره شده است.

جواب

این موضوع برای هر هتلی متفاوت است. در قسمت قوانین هتل می‌توانید جواب این سؤال را پیدا کنید.

جواب

هزینه‌ای که به این گروه هتل ها پرداخت می‌کنید، فقط هزینه رزرو اتاق در هتل آن هم با تخفیف است. به عبارتی شما با رزرو هتلتان از طریق این وب سایت نه تنها کارمزدی پرداخت نمی‌کنید بلکه می‌توانید هتل‌ها را با تخفیف نیز رزرو کنید.

جواب

همان طور که ملاحظه می‌کنید در صفحه اصلی هر هتل قیمت نهایی آن اعلام شده است. به این ترتیب که علاوه بر قیمت خالص هزینه سایر خدمات مانند سرویس، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری نیز محاسبه شده است، کاری که سایر وب سایت‌ها انجام نمی‌دهند. این موضوع تفاوت قیمتی را میان این گروه هتل ها و سایر وب سایت‌ها ایجاد کرده است؛ بنابراین اگر قیمت اعلام شده در این وب سایت گران‌تر از سایر وب سایت‌ها بود به دلیل محاسبه مقدار سرویس و عوارض است.
اما در صورتی که این تفاوت قیمت مربوط به خدمات نباشد این ما به تفاوت به شما برگشت داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه تضمین بهترین قیمت مراجعه کنید.

جواب

فقط در دو صورت ممکن است در سایت تفاوت قیمت برای یک هتل مشاهده کنید:
- قیمت از سمت خود هتل تغییر کرده باشد.
چون قیمت هتل‌ها در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کند و به تبع با تغییر آن، قیمت روی سایت نیز با قبل متفاوت می‌شود؛ بنابراین در صورتی که تغییری در بازه‌های زمانی در قیمت یک هتل مشاهده کردید به دلیل تغییر آن از سمت خود هتل است.
- این تفاوت قیمت مربوط به دو بازه زمانی مختلف باشد.
زمانی که به شما قیمتی اعلام می‌شود تغییری نمی‌کند؛ مگر اینکه شما در بازه زمانی تعیین شده مبلغ رزرو خود را واریز نکرده باشید و در بررسی مجدد قیمت تغییر کرده باشد تا زمان انقضای رزرو هر تغییری ایجاد شود وب سایت موظف است با قیمت تأیید شده اول خدمات خود را ارائه نماید.

جواب

به طور معمول قیمت هتل‌ها تا پایان سال ثابت است؛ اما تخفیف‌های اعلام شده باعث تغییر قیمت می‌شود. این موضوع به خصوص در مورد هتل‌های کیش و مشهد صدق می‌کند. با این حال در هنگام رزرو و پس از تائید آن، مبلغ پرداختی شما به هیچ عنوان در بازه اعلام شده تغییر نخواهد کرد و تا زمان تاریخ انقضا رزرو شما با همان مبلغ ذکر شده انجام می‌شود.

جواب

در اکثر هتل‌ها زمانی که رزرو شما پس از تائید و پرداخت قطعی شد هیچ هزینه دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد از شما دریافت نخواهد شد. البته شما قبلاً هزینه آنچه رزرو کردید و در تأییدیه شما یا همان واچر قید شده است پرداخت کرده‌اید مثلاً اگر از مینی بار، رستوران، خشک‌شویی، استخر و غیره استفاده کنید و هزینه آن رایگان نباشد باید پرداخت کنید.

کنسل کردن رزرو

جواب

برای کنسلی رزروتان باید وارد سایت شوید و در صفحه شخصی خود درخواست کنسلی رزرو کنید. توجه داشته باشید که حتما بعد از کنسل کردن کارشناس فروش مربوطه را در جریان بگذارید.

جواب

کارمزد کنسلی برای سایت صفر بوده و هزینه کنسلی دقیقاً بر اساس قانون هتل برای کنسلی است.

جواب

در رزروهای چارتری که قابل استرداد نیست اگر رزرو تان را کنسل کنید، هزینه‌ای به شما برگشت داده نمی‌شود.

جواب

بله هزینه کسر می‌شود و در صورتی که این موضوع را اطلاع ندهید، ممکن است هزینه کل رزرو از شما کم شود.

جواب

بعد از فرستادن ایمیل درخواست کنسلی با یک تماس تلفنی با کارشناسان فروش می‌توانید از کنسلی درخواست خود مطمئن شوید.
به علاوه شما می‌توانید با ورود به سایت به قسمت حساب کاربری من بروید و وضعیت رزروهای خود را مشاهده کنید.

سایر سوالات

جواب

این وب سایت از بزرگ‌ترین و معتبرترین سامانه‌های رزرو هتل در ایران است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با اطمینان خاطر از این سامانه رزرو بگیرید چون که:
1- این وب سایت چندین سال سابقه فعالیت در زمینه رزرو هتل دارد و در طی این سال‌ها توانسته است اعتماد مسافران را جلب کند. اطلاعاتی که در این وب‌سایت جمع آوری شده آخرین اطلاعات مربوط به هتل است. شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در سایت، پویایی و به روز بودن اطلاعات آن را متوجه شوید. اطلاعات این سامانه دائماً توسط یک گروه متخصص پشتیبانی و به روز رسانی می‌شود.
2- این وب سایت در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایران به ثبت رسیده و قابل اعتماد وزارت ارشاد اسلامی کشور است.
4- به دلیل اینکه این وب سایت همکار سامانه سامیتا است، گستردگی خدمات و همکاری بهترین و برجسته‌ترین هتل‌های کشور با این سامانه، نشان از قابل اعتماد بودن و معتبر بودن این گروه هتل ها است.
5- این گروه هتل ها خدمات گسترده‌ای را در زمینه رزرو هتل ارائه می‌دهد. این سامانه با چندین وب‌سایت معتبر همکاری می‌کند. اسامی بعضی از مهم‌ترین وب‌سایت‌های همکار را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:
- سامانه رزرواسیون مهر (egardesh.com)
- سامانه سامیتا (samita.com)
- شرکت هواپیمایی آسمان www.iaa.ir) )
- نماینده ایرانی شرکت بین المللی wego (www.wego.ir)
- شرکت ایرانگود چین (www.irangood.com)
اطلاعات بیشتر در این رابطه را می‌توانید در صفحه درباره ما مطالعه کنید.
اطلاعات بیشتر در این رابطه را می‌توانید در صفحه درباره ما مطالعه کنید.

سایر سوالات متداول

جواب

در جواب باید بگوییم که هزینه تمام شده در این مورد بستگی به نوع تور شما دارد. اگر با تور گروهی به سفر بروید برایتان مقرون به صرفه‌تر است.
اما در صورتی که می‌خواهید با ماشین شخصی خودتان سفر کنید و یا اینکه قصد دارید برنامه سفر را خودتان بریزید پیشنهاد می‌کنیم هتل و بلیط تان را جدا تهیه کنید؛ به این نوع مسافرت‌ها سفر با تور انفرادی گفته می‌شود؛ مانند زمانی که همراه خانواده یا دوستانتان به سفر می‌روید.
توجه داشته باشید که شرایط و قیمت تور چه انفرادی باشد چه گروهی در فصل ترافیک سفر مانند نوروز و تعطیلات رسمی متفاوت است. در این روزها، قیمت تور نسبت به زمان‌های دیگر بیشتر می‌شود.
برای اینکه از هزینه اقامت و به تبع آن هزینه سفرتان دراین ایام کم کنید، بهتر است با تور انفرادی بروید و محل اقامتتان را از قبل مشخص کنید. رزرو هتل از این گروه هتل ها به شما کمک می‌کند تا در زمان ترافیک سفر درگیر نوسانات قیمت نشوید. این سامانه به دلیل اینکه اقامت در بهترین هتل‌های کشور را با تخفیف‌هایی بین 5 تا 50 درصد برایتان فراهم می‌کند باعث کاهش هزینه‌های سفر شما می‌شود. تا جایی که قیمت تمام شده برای شما با قیمت تور گروهی حتی در زمان ارزانی برابری می‌کند.

جواب

اگر کیفیت هتل و هتل آپارتمان یکی باشد متراژ یک واحد آپارتمانی بسیار بیشتر از یک اتاق در هتل است پس طبعاً قیمت آن نیز باید بیشتر باشد؛ اما در شهر مشهد به دلیل اینکه تعداد هتل‌آپارتمان‌ها بیشتر است قیمت آن از هتل‌ها کمتر است.
برای خانواده‌های پرجمعیت، هتل آپارتمان نسبت به هتل اقتصادی‌تر است؛ اما برای سفرهای دو نفره رزرو هتل آپارتمان پیشنهاد نمی‌شود. البته وجود آشپزخانه و فضای بزرگ تر از مزایای هتل آپارتمان است که می‌تواند آسایش بیشتری را برای شما فراهم کند.
ناگفته نماند در شهر مشهد هتل آپارتمان را اقامتگاهی باکیفیت کمتر تعریف کرده‌اند اما در سایر شهرها این‌طور نیست. به‌طوری که تعداد زیادی از هتل آپارتمان‌ها، کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به هتل دارند؛ اما معمولاً هتل آپارتمان‌ها خدمات هتل‌های لوکس را ارائه نمی‌کنند.